Výuka němčiny

Vyučuji německý jazyk v Praze i online. Potřebujete vypilovat gramatiku, rozšířit slovní zásobu nebo trénovat konverzaci? Chcete se zbavit typicky českých chyb ve výslovnosti? Dělá vám problémy psaní? Napište mi a domluvíme se na konkrétním plánu pro zlepšení vaší němčiny!
Výuka němčiny

S čím vám mohu pomoci

Individuální výuka

Pravidelné online lekce na míru pro dospělé a dospívající na platformě Google Meet.

Konverzace

Potřebujete se rozmluvit, nebo si chcete udržet jazyk aktivní? Můžeme také nasimulovat situace, které potřebujete zvládnout.

Konverzační procházky

Co takhle spojit trénování jazyka s pohybem? Vyražte se mnou na konverzační procházku!

Příprava na jazykové certifikáty

Natrénujeme spolu jednotlivé části zkoušky, kterou chcete složit (Goethe-Zertifikat, TestDaF, ÖSD-Zertifikat a další).

Příprava na maturitu

Připravím vás na ústní i písemnou část maturitní zkoušky. Natrénujeme formát, kterým vaše škola zkouší.

Firemní výuka

Pravidelné lekce obecné angličtiny nebo němčiny na míru Vašim zaměstnankyním a zaměstnancům.

Já a němčina

Rozhovor s kapelou Die Ärzte
Rozhovor s kapelou Die Ärzte před jejich prvním koncertem v ČR (rok 2008)
Moje cesta k němčině byla netradiční a našla jsem si ji sama. Na gymnáziu jsem si jako druhý jazyk vybrala francouzštinu, jen abych o pár let později zjistila, že němčina se mi líbí mnohem víc. Náhodou jsem se dostala k hudebním kapelám s německými texty (ne, nebyli to Rammstein:)) a do jazyka našich sousedů jsem se zamilovala. Koupila jsem si učebnici pro samouky a slovník a začala se učit. Měla jsem tehdy rok před maturitou a začínat s novým jazykem se nezdálo moc rozumné, ale díky velkému odhodlání a neustálému kontaktu s němčinou prostřednictvím hudby a internetu jsem rychle dělala pokroky. O rok později jsem úspěšně složila přijímací zkoušky z němčiny na peďák a taky jsem vedla rozhovor v němčině s Die Ärzte, kapelou, která mě pro jazyk tak nadchla.

Když jsem nastoupila do prváku, zjistila jsem, že po roce samostudia umím německy lépe než většina spolužáků, kteří se němčinu učili normálně ve škole, a to třeba i deset let. Ve druháku jsem odjela do bavorského Řezna (Regensburg) na roční studijní pobyt v rámci programu Erasmus. Tak se mi tam líbilo, že jsem zatoužila v Německu už zůstat. Zároveň se prohluboval můj zájem o jazykovědu, takže jsem se rozhodla pro studium obecné lingvistiky v Lipsku (Leipzig) a následující rok tam nastoupila do prváku. Již po pár týdnech však bylo jasné, že zvolený obor byl omyl. Jakkoli jsem se zajímala o jazyky obecně, abstraktní analýzy na přednáškách a seminářích v Lipsku měly pramálo společného s konkrétními jazyky, které jsem milovala. Po prvním semestru jsem se tedy vrátila do Prahy, abych pokračovala ve studiu na peďáku.

Po jeho dokončení jsem nastoupila jako učitelka na víceleté gymnázium, kde jsem si vyzkoušela výuku němčiny ve všech ročnících včetně maturitních. Protože jsem se sama nadchla pro němčinu skrze hudbu, ve výuce jsem často pracovala s hudebními texty a videoklipy. Podílela jsem se na organizaci konverzačních soutěží, návštěv akcí pořádaných Goethe-Institutem a dalších aktivit doplňujících běžnou výuku.

Máte zájem o spolupráci?

Napište mi a domluvíme se na nezávazném, bezplatném seznamovacím videohovoru, na kterém probereme Vaše potřeby, aktuální jazykovou úroveň a časové možnosti.

E-mail: lektorka@denisahobbs.cz
Tel.: +420 733 354 747

Mgr. Denisa Hobbs

Lektorka anglického a německého jazyka z Prahy.

Služby

Individuální výuka
Konverzace
Konverzační procházky
Příprava na jazykové certifikáty 
Příprava na maturitu
Firemní výuka