Výuka angličtiny

Vyučuji anglický jazyk v Praze i online. Potřebujete vypilovat gramatiku, rozšířit slovní zásobu nebo trénovat konverzaci? Chcete se zbavit typicky českých chyb ve výslovnosti? Dělá vám problémy psaní? Napište mi a domluvíme se na konkrétním plánu pro zlepšení vaší angličtiny!
Výuka angličtiny

S čím vám mohu pomoci

Individuální výuka

Pravidelné lekce na míru pro dospělé a dospívající. Online nebo osobně v Praze na místě dle domluvy.

Konverzace

Potřebujete se rozmluvit, nebo si chcete udržet jazyk aktivní? Můžeme také nasimulovat situace, které potřebujete zvládnout.

Konverzační procházky

Co takhle spojit trénování jazyka s pohybem? Vyražte se mnou na konverzační procházku!

Příprava na Cambridge a IELTS zkoušky

Natrénujeme spolu jednotlivé části zkoušky, kterou chcete složit.

Příprava na maturitu

Připravím vás na ústní i písemnou část maturitní zkoušky. Natrénujeme formát, kterým vaše škola zkouší.

Doučování středoškolské látky

Nestíháte tempo vaší třídy? Společně ji doženeme.

Já a angličtina

San Francisco
U legendárního mostu Golden Gate Bridge v San Franciscu
Oba moji rodiče vystudovali angličtinu na FF UK a táta mě začal učit anglicky, už když jsem chodila do školky. Když mi bylo čtrnáct, na půl roku jsem se přestěhovala do skotského Glasgow, kde tehdy táta pracoval, a chodila tam do školy. Nebylo to pro mě šťastné období, protože jsem byla v pubertě a stýskalo se mi po kamarádkách v Praze, ale jazykově mě to obrovsky posunulo. Po svém návratu do Česka jsem anglicky psané knížky četla už jen v originále. Když v Británii vyšel Harry Potter a Fénixův řád a táta mi ho přivezl na chatu, tři dny jsem v něm ležela, dokud jsem ho nedočetla :)

Když jsem s blížící se maturitou přemýšlela, co studovat, angličtina pro mě byla jasná volba. A protože jsem chtěla být učitelka, šla jsem na peďák. Tamní katedra angličtiny mi toho hrozně moc dala. Jako nejpřínosnější zpětně vnímám kurz fonetiky a fonologie, který mi pomohl odstranit typicky české chyby ve výslovnosti, a studium anglicky psané literatury, které neuvěřitelně rozšířilo moji slovní zásobu. Abych stíhala povinnou četbu, začala jsem poslouchat audioknihy, což ještě vylepšilo moji výslovnost a porozumění různorodým přízvukům.

Na katedře jsem také poznala svého dnes už bývalého manžela. Během sedmi let života s Američanem jsem nasála hovorovou a každodenní angličtinu a na vlastní kůži zažila rozdíly mezi českou a americkou kulturou.

Po studiu na VŠ jsem nastoupila na víceleté gymnázium, kde jsem učila celé věkové spektrum žáků od primy po maturanty. Ve výuce jsem často pracovala s autentickou literaturou a tiskem a studenty jsem připravovala na maturitu i na CAE. Podílela jsem se na přípravě přijímacích i maturitních zkoušek a organizaci debatní soutěže. Pět let jsem organizovala účast studentů na konferencích Evropského parlamentu mládeže v ČR i v zahraničí, což s sebou přineslo nové podněty do výuky.

Máte zájem o spolupráci?

Napište mi a domluvíme se na nezávazném, bezplatném seznamovacím videohovoru, na kterém probereme Vaše potřeby, aktuální jazykovou úroveň a časové možnosti.

E-mail: lektorka@denisahobbs.cz
Tel.: +420 733 354 747

Mgr. Denisa Hobbs

Lektorka anglického a německého jazyka z Prahy.

Služby

Individuální výuka
Konverzace
Konverzační procházky
Příprava na jazykové certifikáty 
Příprava na maturitu
Doučování středoškolské látky
Firemní výuka